Tanzania is een van de beste landen om tijdens een safari wilde dieren te spotten. De meeste reizigers gaan naar Serengeti National Park, maar je kunt er ook voor kiezen om Nyerere National Park te bezoeken. Dit gebied behoort tot een van de grootste en meest indrukwekkende nationale parken in Afrika. Het wordt veel minder bezocht maar is minstens net zo mooi en je spot er ook veel wildlife! Tijdens een game drive zie je wel honderd giraffen en impala's, maar ook kun je er olifanten nijlpaarden, hyena's, buffels en apen spotten. Tevens is de kans groot dat je leeuwen en zebra's ziet. Met veel geluk is de luipaard te zien.

Nyerere National Park Tanzania


Nyerere National Park is (nog) beter bekend als Selous Game Reserve, onlangs is de naam namelijk veranderd. De meeste mensen zullen nog steeds Selous zeggen. De ingang van het National Park ligt in het zuidoosten van Tanzania, niet ver van het eiland Zanzibar. Het is er minder druk dan andere populaire parken zoals Serengeti en Ngorongoro. De Serengeti ligt noordelijk tegen de grens met Kenia. Hoewel Nyerere National Park een enorm gebied van zo'n 30.893 vierkante kilometer beslaat zie je veel wilde dieren. In sommige periodes is het er bijzonder groen. Mtemere Gate is de toegangspoort voor een safari. Ook stroomt de Rufiji-rivier door het gebied. Het park maakt deel uit van een UNESCO-werelderfgoedlocatie, dankzij de ongerepte wildernis en ecologische waarde.

Nyerere National Park

game-drive-nyerere

safari-tanzania

Beste tijd om een safari in Nyerere National Park te plannen is juni tot oktober, wanneer het droogseizoen is en dieren zich verzamelen bij waterbronnen. April en mei zijn minder goede maanden omdat het meer kan regenen. Tijdens ons bezoek (deze foto's) was tijdens het kleine regenseizoen in november, we hebben geen regen gehad. Het was wel erg groen en warm.

De meeste bezoekers vliegen naar Dar es Salaam en reizen per vliegtuig of auto naar het park. Zelf bezochten we Nyerere vanuit Zanzibar. Hier vlieg je met een klein propeller vliegtuigje naar toe en je landt voor de ingang van het park.

➞ Reizen naar Tanzania

Nyerere National Park Tanzania

giraffe in Tanzania

big-5-tanzania

dieren in Tanzania

game-drive-tanzania

Game Drive

Tijdens een Game drive ga je met een jeep het natuurpark in om dieren op te zoeken. Een ranger kent het gebied, weet de favoriete plekken van de dieren en weet hoe ze zich gedragen. Ook hebben de rangers onderling contact met elkaar zodat ze elkaar kunnen laten weten wanneer er een dier gesignaleerd is. Een Game Drive - en alle safari activiteiten - beginnen vroeg in de ochtend. Midden op de dag in de warmte zijn de dieren minder actief en zoeken de beschutting op wat het lastig maakt om ze te zien. Verder zit je veel in een hobbelige jeep en je mag er niet zomaar uit. Het landschap is adembenemend dus vervelen zul je je zeker niet! In Nyerere National Park zul je om het half uur zeker wilde dieren zien!

Onze Game Drive begon rond een uur of 7, rond 10 uur hadden we een koffiestop aan het meer (met nijlpaarden) en rond de klok van 1 uur wordt er een goede, warme lunch geserveerd in het park zelf (een picknickplek met schaduw). Een volle dag game drive duurt tot ongeveer 4 uur, en anders ga je na de lunch terug naar je accommodatie.

Wanneer er dieren zijn gespot stopt de jeep zodat je de dieren kunt bewonderen. Vaak staan er wel meerdere jeeps bij dezelfde plek maar ze maken ruimte voor elkaar en na een tijdje gaan ze weg bij de dieren om ze rust te laten. De dieren (lijken) er geen last van te hebben dat er auto's en mensen zijn. In de buurt van de dieren ben je uitaard rustig en ga je niet luid praten. In de jeep zit je meestal met 6 personen (inclusief chaffeur/gids), hierdoor zit je altijd aan de zijkant en kun je de dieren goed zien. Welke dieren er dan zoal te bewonderen zijn?!

tanzania-vanuit-zanzibar

Pakketreis naar Tanzania en Zanzibar

vakantie Tanzania

Dieren in Nyerere 

Nyerere National Park is een van de grootste beschermde gebieden in Afrika, en ook een van de meest diverse. In het park leven enorme concentraties aan grote zoogdieren, kleurrijke vogels en vind je unieke ecosystemen, waaronder rivieren, meren en moerassen. Doordat het rijk aan water is leven er dus ook veel dieren. Denk aan olifanten, buffels, heel veel giraffen, gazellen, de Afrikaanse wilde hond (zeldzaam), hyena's, nijlpaarden, zebra's, de gnoe, de Afrikaanse visarend, apen en krokodillen. Met veel geluk zou je zelfs een luipaard kunnen zien. Wij zagen 3x een groepje van minimaal 3 leeuwen, wel 100 giraffen, een groep zebra's een 2x een hyena tijdens een modderbad. De luipaarden hebben we helaas niet kunnen ontdekken. Met meer dan 440 geregistreerde vogelsoorten is Nyerere ook absoluut een paradijs voor vogelliefhebbers.

Boottocht en Bush Walk

Naast de natuur en de dieren ontdekken met een jeep kun je dit ook te voet doen en vanaf de boot. Door Nyerere stroomt de de Rufiji-rivier. Hierin leven kleine krokodillen maar ook nijlpaarden en met een klein bootje plus gids kun je het water op. Het water trekt ook allerlei vogels aan, kleine kleurrijke ijsvogels maar ook kun je de Afrikaanse zeearend spotten! De boottocht vindt plaats tegen zonsondergang.

De bush-walk is om 7 uur in de ochtend. Tijdens de wandeling leer je meer over de planten en bomen-soorten, vruchten en dieren. Je ontdekt sporen en welke poep bij wel dier hoort! Tijdens onze tour zagen we herten en aapjes.

Accommodatie bij Nyerere National Park

lodge-tanzania

Verblijven

In en vooral bij de ingang van het national park zijn een aantal mogelijkheden om te overnachten, van luxe lodges tot comfortabele tentenkampen. We verbleven een paar nachten bij Selous Kinga Lodge. Een accommodatie met luxe tenten/bungalows, gelegen aan de oevers van de Rufiji-rivier, nabij de Mtemere Gate van het Nyerere National Park. Andere opties hier in de buurt zijn onder andere: het luxe Selous River Camp en Selous Safari Lodge. Allemaal hebben ze nog de oude naam van het park.

Voordelige safari

Een safari-reis naar Tanzania is doorgaans niet goedkoop. De meeste vakanties van een week of langer beginnen bij een budget van € 2000-, tot soms wel € 5000-,. Wil je korter naar Tanzania en ook genieten van een strandvakantie? Dan is de combinatie Zanzibar - Tanzania heel interessant! Corendon biedt bijvoorbeeld een complete pakketreis aan, inclusief retourvlucht Amsterdam, Zanzibar, vluchten naar Tanzania, accommodaties en 3-daagse safari. Voor een week all-in betaal je in totaal € 2000,- wat vrij voordelig is voor een safari reis.

➞ Safari vakantie Tanzania met Corendon

zittende giraffe

zebra in Tanzania

Praktische tips

Een safari is een unieke en onvergetelijke ervaring, maar een goede voorbereiding maakt het net allemaal wat meer comfortabel. Je bent de hele dag en soms in de nacht buiten, het is erg warm en er zijn muggen. Kleding is dus belangrijk! Kies kleding in natuurlijke tinten zoals beige, khaki, olijfgroen en bruin. Dit helpt je op te gaan in de omgeving en voorkomt dat dieren worden afgeschrikt. Zwart trekt juist insecten aan. Lichte en ademende materialen zoals katoen of linnen houden je redelijk koel in het warme klimaat maar zijn wel luchtig. Over het algemeen is het slim om lange kleding en dichte schoenen te dragen. Een korte broek of blote armen kan best, maar let op met verbranding. Je kunt altijd insectenspray opdoen. Verder is het belangrijk dat je genoeg water drinkt. Een verrekijker kan zeker goed van pas komen tijdens een safari.

Trip vanuit Zanzibar

Nyerere National Park ligt op een klein half uurtje vliegen vanuit Zanzibar, beide bestemmingen zijn dus heel goed te combineren. Zanzibar is een heerlijk eiland met mooie stranden en natuur dat totaal anders is dan in Tanzania. Het binnenland van Zanzibar is bijvoorbeeld erg vochtig. Het Jozani Forest is een uniek natuurreservaat op Zanzibar waar de Rode Colobusapen leven, welke alleen nog op op dit eiland voorkomt. Op het eiland geniet je niet alleen van de hagelwitte stranden maar ook van de groene natuur, specerijen en het lekkere eten, de lokale cultuur, eilanden voor de kust en de nodige wildlife in het water.

Selous Game Reserve

giraffe in Tanzania

vakantie Tanzania

hyena-tanzania

wildlife-tanzania